2023-06-08 08:00:00 CEST

2023-06-08 08:00:00 CEST


REGULATED INFORMATION

Lithuanian English
Siauliu Bankas - Pranešimas apie esminį įvykį

„Moody‘s“ pagerino Šiaulių banko reitingą iki Baa1


Tarptautinė reitingų agentūra „Moody‘s Investor Service“ padidino suteiktą Šiaulių banko ilgalaikių indėlių reitingą nuo Baa2 iki Baa1. Ilgalaikių indėlių reitingų perspektyva patvirtinta „stabili“. Tai aukščiausias reitingo vertinimas banko istorijoje.

„Šis vienos iš didžiausių reitingų agentūros įvertinimas rodo, kad nepaisant neapibrėžtumo ir kiek lėtėjančio ekonomikos tempo, nuosekli ir subalansuota Šiaulių banko augimo strategija pasiteisina. Tai yra svarbus pasiekimas mums, pasitikėjimą didinantis indikatorius klientams, patikintiems lėšas bankui, bei stiprus signalas investuotojams“, – pabrėžė Vytautas Sinius, Šiaulių banko administracijos vadovas.

„Moody‘s“ pranešime teigiama, kad pagrindinis veiksnys, lėmęs reitingų padidinimą, yra nuolatinis Šiaulių banko pagrindinių finansinių rodiklių stiprėjimas, gerėjantis pelningumas, stiprus kapitalizacijos ir pakankamas likvidumo lygis bei iki 3 proc. sumažėjęs probleminių paskolų ir bendrųjų paskolų santykis. „Moody's“ vertinimu, nepaisant nepalankios makroekonominės situacijos, per ateinančius 12-18 mėnesių pagrindiniai Šiaulių banko finansiniai rezultatai išliks tvirti – bankas sugebės suvaldyti turto kokybės ir kapitalizacijos rodiklius, o likvidumas išliks stabilus.

„Moody‘s“ taip pat padidino ilgalaikį sandorio šalies rizikos reitingą (Counterparty Risk Rating) nuo Baa1 iki A3. Ilgalaikis sandorio šalies rizikos vertinimas (CR Assessment) buvo padidintas nuo Baa1(cr) iki A3(cr). „Moody‘s“ patvirtino Šiaulių banko trumpalaikių indėlių reitingą P-2 ir reitingo vertinimą P-2(cr). Taip pat buvo padidintas bazinis kredito vertinimas (Baseline Credit Assessment) nuo Ba1 iki Baa3.

„Moody‘s“ yra viena įtakingiausių tarptautinių kredito reitingo agentūrų, vertinant bendrovių ir valstybių gebėjimą įvykdyti skolinius įsipareigojimus.

Papildoma informacija:
Tomas Varenbergas
Rinkų ir iždo departamento direktorius
tomas.varenbergas@sb.lt, +370 5 203 22 00