2022-09-30 18:43:00 CEST

2022-09-30 18:43:06 CEST


REGULATED INFORMATION

English Lithuanian
Snaige - Tarpinė informacija

Karas paveikė AB SNAIGĖS I pusmečio rezultatus


Neaudituotais konsoliduotais duomenimis, 2022 metų I pusmetį bendrovė pasiekė beveik  12 mln. EUR apyvartą, t.y. 29 proc. mažesnę nei tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais. Bendrovė patyrė 1,6 mln. EUR neaudituotos konsoliduotos EBITDA nuostolį.

Pasak AB „Snaigė“ generalinio direktoriaus Mindaugo Sologubo, užsitęsęs karas, išteklių bei transporto brangimas neigiamai paveikė bendrovės rezultatus. Bendrovė ne tik prarado Ukrainą,  vieną svarbiausių savo produkcijos realizacijos rinkų. Karas neigiamai įtakojo ir kitas AB SNAIGĖS  rinkas, tokias kaip centrinė ir vakarų Europa. Pardavimai ženkliai sulėtėjo ar net sustojo. Situacijos neapibrėžtumas paskatino daugelį bendrovės klientų atidėti savo užsakymus, sustabdyti savo plėtros planus.

Bendrovė, norėdama užtikrinti veiklos tęstinumą, parengė bendrovės veiklos restruktūrizavimo planą ir pradėjo restruktūrizacijos procesą, kuris įsiteisėjo rugsėjo 20 d. Teismo vertinimu, restruktūrizavimo plano projekte numatytos bendrovės veiklos perspektyvos leidžia daryti išvadą, kad bendrovė turi realių galimybių atkurti mokumą, todėl jai buvo leista restruktūrizuotis.

Pasak Mindaugo Sologubo, bendrovė šiuo metu toliau veikia, gamina šaldytuvus, vysto savo naująją pramoninių šaldymo gaminių liniją ir neketina sustoti. Laiku atsiskaito su valstybe bei darbuotojais.

AB „Snaigė“ I šių metų pusmetį eksportavo 93 proc. savo produkcijos. Didžiausios pardavimo rinkos buvo Vokietija, Čekijos Respublika, Italija ir Austrija.

Sekenora Holdings Limited, Kipro investicinė kompanija yra pagrindinė SNAIGĖS akcijų valdytoja. SNAIGĖS įmonių grupei priklauso dvi dukterinės kompanijos TOB SNAIGĖ UKRAINA ir UAB ALMECHA. Bendrovė yra vienas didžiausių Alytaus miesto ir rajono darbdavių, aprūpina užsakymais ir darbu daugelį Lietuvos įmonių, kasmet sumoka Lietuvos valstybei apie 3 mln. Eur. mokesčių.

Mindaugas Sologubas

Generalinis direktorius

Tel. 8 652 11997


Priedas