2022-05-26 07:33:24 CEST

2022-05-26 07:33:24 CEST


English Lithuanian
AUGA group - Kita informacija

AUGA group, AB ruošiasi pirmosios biometanu ir elektra varomų traktorių partijos gamybai


2021 m. rudenį ekologiško maisto gamintoja AUGA group, AB (toliau – Bendrovė) pristatė pirmąjį pasaulyje biometanu ir elektra varomą traktorių „AUGA M1”, skirtą profesionaliam naudojimui. Šiemet Bendrovė kartu su vienu stipriausiu žemės ūkio technikos gamintoju regione Akcine bendrove „Rokiškio mašinų gamyklapradeda ruoštis pirmosios traktorių partijos gamybos darbams. Bendrovė planuoja, kad 2022 m. antroje pusėje traktoriai bus įdarbinti Bendrovei priklausančiuose ūkiuose 

„Pastarasis pusmetis žymi aktyvaus prototipo bandymų periodą mūsų ūkiuose. Tam, kad technologijos vystymo sparta būtų dar didesnė, o traktorius būtų galima pritaikyti realiuose darbuose kuo greičiau, išplėtėme ir savo inžinierių komandą, kuri per šį laiką išaugo daugiau nei 3 kartus“, – sako Kęstutis Juščius, Bendrovės generalinis direktorius.  

Jis priduria, kad aktyvūs traktoriaus bandymai vyksta ir iki šiol, tam, kad inžinierių komanda galėtų susirinkti kuo daugiau duomenų ir užtikrintų sklandų pirmosios partijos gamybos procesą. „Pastarieji bandymai leido sukaupti dar daugiau techninių žinių ir patobulinti technologiją. Sėkmingi bandymų rezultatai leido mums žengti naują žingsnį – pradėti pasiruošimą pirmosios partijos gamybos darbams kartu su Rokiškio mašinų gamykla, AB. Šiuo metu jau yra konstruojami hibridinių traktorių rėmai, o gamybai reikalingos detalės jau atkeliauja į Lietuvą“, – teigia K. Juščius. 

Sutartį su Akcine bendrove „Rokiškio mašinų gamykla“ dėl kontraktinės hibridinių traktorių gamybos Bendrovė pasirašė dar praėjusių metų pabaigoje. Lietuvoje įsikūrusi gamykla turi ilgametę patirtį žemės ūkio mašinų gamybos ir metalo apdirbimo srityse.  

„Turime gamybinę bazę, pajėgumus ir patirtį, kurią panaudosime šio projekto įgyvendinimui. Džiaugiamės, kad perspektyvios ir naujos technologijos yra gaminamos pas mus. Inovacijos yra būtinos žemės ūkio sektoriui, juk visas pasaulis visas yra susirūpinęs aplinkai daromu poveikiu. Viena tokių reikalingų technologijų jau pradėta gaminti būtent Lietuvoje“, – sako Rimgaudas Kilas, Akcinės Bendrovės „Rokiškio mašinų gamykla“ generalinis direktorius.  

Biometanu ir elektra varomas traktorius yra pirmasis Bendrovės žingsnis kuriant tvarias technologijas žemės ūkio sektoriui. Bendrovė ir jai priklausančios įmonės šiuo metu kuria ir kitas technologijas, kurios sumažins šiltnamio efektą sukeliančių dujų taršą, atsirandančią iš dirvožemio dėl tręšimo organinėmis trąšomis ir pasėlių likučių bei iš galvijų virškinimo procesų.  

Tikimasi, kad 2022 m. taps esminiais Bendrovės technologinio proveržio metais. Be hibridinių traktorių įdarbinimo ūkiuose, Bendrovė planuoja per šiuos metus paleisti biometano gamybą ir užbaigti specializuotų pašarų technologijos bandymus. Šių inovatyvių projektų įgyvendinimas yra dalis grupės strategijos, kuria siekiama tapti žemės ūkio technologijų (angl. AgTech) bendrove. 

Daugiau informacijos: 

Karolina Sakalauskytė 

„AUGA group“ komunikacijos projektų vadovė 

El. p.: k.sakalauskyte@auga.lt  

Tel. nr.: +370 623 59307